Kui beebil on nabanööri könt ära kukkunud, siis võid proovida teda ärkveloleku ajal asetada kõhuli asendisse ka kõvemale alusele. Kui asetad beebit kõhuli asendisse maas või voodil, siis kõhuli asendi lihtsustamiseks on hea kasutada rullikeeratud saunalina või tugevamat patja (pildil Karloova padi Maja). Aseta beebi rinnakuga rätikurullile või padjale ja jälgi, et beebi toetaks oma keharaskuse ilusasti küünarvartele. Padjast või rätikurullist tekitatud kõrgendik moodustab beebi jaoks justkui kaldpinna, nii liigub kõrgel asetsev keha raskuskese allapoole võimaldades beebil paremini pead ülespoole tõsta. Siis esineb Sinu lapsel vähem vastumeelsust kõhuli asendi suhtes, sest beebil on lihtsam kõhuli asendis olla.
Selleks, et Sinu laps hakkaks kõhuli olemist nautima, aseta teda lühiajaliselt kõhuli mitu korda päevas. Soovitus lapsevanematele on asetada beebit kõhuli igal ärkveloleku ajal vähemalt korra. See jõupingutus ei pea kestma kümneid minuteid. Esialgu on piisav ka paarkümmenest sekundist kõhuli olemisest. Kui beebi avaldab vastumeelsust kõhuli asendi suhtes, siis ära heida meelt vaid proovi järgmine ärkveloleku kord uuesti. Kindlasti ei tasu kõhuli asendi treeningule käega lüüa! Ajapikku Sinu lapse lihased tugevnevad ning ka kõhuli asendis olemine muutub tema jaoks lihtsamaks.
Kõhuli asendi treeningu üheks suureks abivahendiks on ka suur võimlemispall (läbimõõduga umbes 65 cm). Kui kasutad võimlemispalli kõhuli asendi treeninguks, siis tuleb esialgu jälgida samuti kaldpinna tekitamise põhimõtet. Ära aseta last pallile horisontaalselt vaid veereta palli enda poole nii, et laps oleks palli suhtes kaldus – pepu madalamal kui pea. Hoia lapse käsi küünarvarstoetuses ning liigu aeglaselt külgedele.
Mõnusat harjutamist!
Füsioterapeut Maarja Säde
2 vastust