Tegelustekid

Nüüd kus oleme tuttavaks saanud, siis äkki juba olete koos meiega märganud, kuidas Karloova pilgu läbi ruutudest, ristkülikutest, ringidest ja kolmnurkadest meid ümbritsev ruum kujuneb. On ju huvitav vaadata neid igapäevaseid asju, milleta me näiteks kodu ja seal olemist ette ei kujuta ja avastada, et need koosnevad mitmetest kujunditest. Kutsume teid niimoodi vaatlema meie tegelustekke ja tutvustame neid allpool lähemalt.

Teki keskmes on kõige tähtsam koht beebil. Tema kõrval on maja millele saame ka omaniku nime õmmelda. Krabiseva ukse avamisel võtab meid vastu tervitussõnum. Tekiservas on mõõdulint, mille abil beebi kasvamisel igapäevaselt silma peal hoida ja soovi korral ka fotodel jäädvustada. Tekki ümbritsev serv on täidetud tegelusega - seal on ümmarguse piuksuva ringiga ristkülikukujuline ümbriktasku, peenmotoorikat arendavad  liigutatavad puunupud, suurusejärjekorra mõistet selgitavad ringikujulised krabisevad kujundid ja nelinukrne peegelaken, mille kaudu endaga tuttavaks saada. Teki külge kinnitavate tegeluskaartele pakume erinevate helidega põhikujundeid ja neid saab vahelduseks soovile vastavalt ise paigaldada või omavahel vahetada.

Meie ekspert füsioterapeut Maarja Säde jagab soovitusi, mida silmas pidada beebi esimestel elukuudel, kui tekk on põhiliseks vahendiks, millelt esimesi teadlikke liigutusi suunata. "Sündides on beebi pea pööratud paremale või vasakule küljele, see tähendab seda, et beebi kehaasend on asümmeetriline. Umbes teise-kolmanda elukuu vahemikus muutub beebi kehaasend sümmeetriliseks, see tähendab seda, et sinu beebi suudab pikemat aega pead keskjoonel hoida - sulle otsa vaadata ja sinuga jutustada ning sulle naeratada. Ka on sinu laps võimeline tooma käsi tahtlikult keskjoonele, et puudutada enda ees rippuvat mänguasja. Selleks, et need esmased olulised oskused areneksid, peab beebil olema stiimul, mänguasja või huviobjekti näol.

Tegelustekk on parim paik sinu beebile eakohaste motoorsete oskuste arendamise jaoks. Karloova tegelusteki mängukaare keskel asetsevad mänguasjad soodustavad sinu lapse sümmeetrilise asendi arengut, stimuleerivad käte keskjoonele toomist ning toetavad seeläbi ka peenmotoorika ja silm-käsi koordinatsiooni arengut. Karloova tegelusteki mängukaarel asetsevatesse aasadesse on sinul endal võimalik ise mänguasju juurde lisada ja eemaldada.  Selleks, et veelgi enam soodustada beebi keskjoonele vaatamist ja käte keskjoonele toomist on parim esialgu eemaldada huviobjektid külgedelt ning asetada vaid üks mänguasi beebi keskjoonele. Lapse arendes ja kasvades on sul võimalus lisada ka teistesse aasadesse mänguasju, et lapsel tekiks huvi oma ümbruse uurimise ning küljele ja seejärel kõhule pööramise vastu. Samuti saad sa ise väga hõlpsalt vahetada keskjoonel rippuvat mänguasja siis, kui sinu laps on kaotanud huvi enda ees asetseva objekti vastu. Karloova tegelustekk sobib sinu beebile juba alates sünnist.

Tegelusteki lisaäärtel asetsevad mänguasjad muudavad lapse jaoks kõhuli olemise huvitavaks, seeläbi treenides lapse kehatüve ja kaela sirutajalihaseid ning õlavöödet. Kui sinu beebi naudib kõhuli olemist, siis suure tõenäosusega ei teki tal probleeme lapse arengus järgnevate oluliste motoorsete oskuste õppimisega nagu seda on roomamine ja käputamine. Karloova tegelusteki lisaäärtel asetsevad mänguasjad pakuvad sinu lapsele visuaalset, taktiilset ehk tunnetuslikku ja helilist stimulatsiooni, seeläbi stimuleerides nägemis-, kompimis- ja kuulmismeele arengut.

Karloova tegelusteki mõnusalt mahedates toonides, kuid kontrastne, värvigamma stimuleerib sinu lapse nägemise arengut, sealjuures mitte liigselt koormates tema alles küpsevat närvisüsteemi."


Soovime teile ja väikestele maailmaavastajatele loovust ja loomingulist mängu!
Vaata Hea alguse kollektsiooni tegelustekkide kohta täpsemalt siit.
Vaata Väikese Printsi ja Printsessi tegelustekkide kohta täpsemalt siit.

Eelmine
Hea alguse kollektsioon ja kujundid
Järgmine
Kangastest ja taaskasutusest

Vastused puuduvad

Email again: